Be2Can / Movies / How to Have Sex
How to Have Sex
Watch on Edisonline
Three British teenage girls go on a rites-of-passage holiday – drinking, clubbing and hooking up, in what should be the best summer of their lives.
Three British teenage girls go on a rites-of-passage holiday – drinking, clubbing and hooking up, in what should be the best summer of their lives. This stunning, neon-drenched debut from cinematographer-turned-director Molly Manning Walker about a trio of British teen girls on a wild booze-fuelled holiday wowed all comers at Cannes. A witty, nuanced and ultimately devastating look at the intricacies of female friendship and teenage sexuality.
Directed by
Molly Manning Walker
Written by
Molly Manning Walker
Edited by
Fin Oates
Cinematography
Nicolas Canniccioni
Sound by
Steve Fanagan
Music by
James Jacob
Starring
Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, Enva Lewis, Samuel Bottomley, Laura Ambler
Original title
How to Have Sex
English title
How to Have Sex
Year
2023
Country
UK
Language
EN
Subtitles
CZ
Running time
92 min
Genre
Drama
Age rating
15+
Release date
30. 11. 2023
Watch on Edisonline

Jury award

Nejlepší cena za režii: Molly Manning Walker (Jak mít sex)

 

"Debutový snímek Molly Manning Walker, který se vyznačuje neotřelým a velmi plastickým vyobrazením světa a jeho postav nás očaroval svou upřímností a jasnou vizí.

 

Snímek reflektuje velmi důležité a tabuizované téma znásilnění. Ukazuje, jaké následky může nátlak společnosti. Stejně tak význam komunity, sexuální výchovy a ohleduplnosti. Oceňujeme režisérčinu práci s herci, kompaktní příběh i sugestivní obraz."

 

Hermína Peričová, porotkyně Be2Can 2023 a studentka katedry scenáristiky a dramaturgie

 

Cena za nejlepší herecký výkon: Mia McKenna-Bruce (Jak mít sex)

 

"Jako porota jsme v rámci kategorie „nejlepší herecký výkon“ zvažovali hned několik kandidátů. Vybírali jsme mezi kvalitními projekty a rádi bychom vyzdvihli skvělé herecké výkony ve filmech Saint Omer a Disco Boy.

 

Po dlouhé debatě jsme se rozhodli udělit toto ocenění herečce, jejíž výkon byl autentický, silný a působil uceleně vzhledem k dalším postavám ve filmu. Vítězkou této kategorie se stává herečka Mia McKenna-Bruce, která ztvárnila roli Tary ve filmu Jak mít sex. Její herecký výkon byl stejně výrazný, jako samotný název filmu.

 

Jako porota oceňujeme, že jsme se i bez dialogů dokázali dokázali vcítit do jejího emočního stavu, v čemž nám pomáhaly zejména detailní záběry její tváře. Oceňujeme také to, s jakou lehkostí se herečka dokázala proměnit z dívky užívající si několikadenní party do člověka řešícího tak křehké téma jako je konsent, vnitřní bolest a zmatení."

 

Barbora Podškubková, porotkyně Be2Can 2023 a studentka katedry produkce na FAMU

Trailer

Media reception

Time Out
★★★★ "A wild and fun ride, whose sober moments are as important as they are uncomfortable."
Více
RogerEbert.com
"This is fresh, passionate, and remarkably assured filmmaking."
Více
We collect cookies to better configure the services of the website. By consenting, you allow us to obtain anonymised statistical data. More information can be found here. Thank you!
Ne
Souhlasím