Be2Can / Filmy / Alcarràs
Alcarràs
Pustit na Edisonline
Berlinale
Zlatý medvěd
2022
Život rodiny pěstitelů broskví v malé vesnici v Katalánsku se změní, když majitel velkostatku zemře a jeho dědic se rozhodne půdu prodat, čímž ohrozí její rodinné živobytí.
Rodina Soléových tráví každé léto sběrem broskví ve svém sadu v Alcarràs, malé vesnici ve španělském Katalánsku. Letošní úroda však může být jejich poslední, protože jim hrozí vystěhování. Nové plány s pozemkem, které zahrnují kácení broskvoní a instalaci solárních panelů, způsobují v této početné a semknuté rodině rozkol. Poprvé čelí nejisté budoucnosti a riskují, že přijdou nejen o svůj sad. Po svém krásném debutu Léto 1993 Carla Simón znovu čerpá ze svých zkušeností s venkovským životem na katalánském venkově, kde je lidská činnost součástí koloběhu řízeného ročními obdobími v rozmarném klimatu.

Carla Simón


Scenárista a režisérka Carla Simón (1986) se narodila v Barceloně a vyrůstala v malé katalánské vesnici. Studovala audiovizuální komunikaci v Barceloněa Kalifornii a Londýnskou filmovou školu. V roce 2015 se zúčastnila Berlinale Talents, kde byl její scénář celovečerního debutu Léto 1993 vybraný do Berlinale Script Station. Dokončená film se promítal na Berlinale 2017, kde získal Grand Prix mezinárodní poroty Generation Kplus a cenu GWFF za nejlepší první hraný film. Film následně získal tři ceny Goya a množství dalších mezinárodních ocenění.

Režie
Carla Simón
Scénář
Carla Simón, Arnau Vilaró
Střih
Ana Pfaff
Kamera
Daniela Cajías
Zvuk
Eva Valiño
Hudba
Andrea Koch
Hrají
Jordi Pujol Dolcet, Anna Otin, Xènia Roset, Albert Bosch, Ainet Jounou, Josep Abad
Původní název
Alcarràs
Anglický název
Alcarràs
Rok
2022
Země
Španělsko, Itálie
Jazyk
CAT, SP, EN
Titulky
CZ
Stopáž
120 min
Žánr
Drama
Přístupnost
15+
Datum premiéry
13. 10. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

IndieWire
„Alcarràs vykresluje svou dechberoucí sílu z detailů prostředí, které vytvářejí historii tohoto domu.“
Více
Hollywood Reporter
„Jedná se o procítěné drama o těžkém střetu mezi tradičním zemědělstvím a průmyslem.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím