Archiv
Filmy
Sledujte filmy z uplynulých ročníků kdykoli online
#Cannes
Poslední střih
#Benátky
Událost
#Berlinale
Alcarràs
#Cannes
Svatý pavouk
#Cannes
Blízko
#Cannes
Pacifiction
#Cannes
R.M.N.
#Berlinale
Takové to léto
#Cannes
Krvavé pomeranče
#Cannes
Chlapec z nebe
#Berlinale
Rimini
#Berlinale
Neuvěřitelné, ale pravdivé
#Berlinale
Předtím, nyní a poté
#Berlinale
Černé brýle
#Berlinale
Kousek nebe
#Berlinale
Diamantový plášť
#Berlinale
V prach se navrátíš
#Cannes
Rebel
#Cannes
Casablanca Beats
#Cannes
JFK návrat: Za zrcadlem
#Berlinale
Leonora addio

Porota

Naše filmová porota se skládá ze studentů a studentek z FAMU a Filmových studií (UK). Filmy uvedené na Be2Can budou soutěžit o ceny za nejlepší film, režii, scénář a herecký výkon.

Vojtěch Konečný

Úvodní slovo
Vojtěch Konečný je studentem filmové režie na pražské FAMU. Předtím vystudoval bakalářský filmový obor na University of the Arts London v Anglii, kde se specializoval na režii a scenáristiku. V roce 2018 byl v rámci programu 28 Times Cinema jedním z porotců soutěžní sekce Giornate degli Autori 75. ročníku Benátského filmového festivalu a v roce 2020 usedl ve studentské porotě 24. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava. V roce 2022 se svým kolegou Peterem Pochem založil v České republice i na Slovensku filmovou produkční společnost nukleon frame. V současné chvíli dokončuje svůj absolventský film Doprovázení.

Farah Abou Kharroub

profil porotce
Farah Abou Kharroub je oceňovaná palestinská filmová režisérka, scénáristka, střihačka a producentka. Narodila se a vyrostla v Libanonu. V současnosti dokončuje magisterské studium režie na pražské FAMU. Pracuje s formáty beletrie i literatury faktu a ve svém díle zkoumá témata související s identitou. V roce 2020 se Farah představila v programu Producer Under the Spotlight (Producent ve světle reflektorů) na festivalu v Cannes se svým prvním projektem celovečerního filmu. Zúčastnila se řady festivalů, mj. 16. ročníku Sundance Rawi, Jihlava Academy, Sunbird Stories, East Doc Platform, IDFA a Midpoint Shorts. Nyní pracuje jako scénáristka pro přední arabskou seriálovou platformu Shahid VIP a připravuje programy v rámci pražské pobočky své produkční firmy Coded Production.

Max Niedoba

profil porotce
Max Niedoba je aktuálně studentem 3. ročníku Katedry produkce FAMU. Předtím stihl strávit nějakou dobu studiem filmové vědy na FF UK nebo jako asistent výkonné produkce v České televizi. V současné době se živí jako koordinátor produkce (např. PSH Nekonečný příběh). Kdyby měl vybrat jedno jemu nejbližší dílo, tak to bude seriál Spaced britského režiséra Edgara Wrighta.

Adéla Kaiserová

profil porotce
Adéla Kaiserová je studentkou třetího ročníku bakalářského studia Katedry dokumentární tvorby FAMU. Společně s několika spolužáky a dalšími mladými nadšenci vede spolek – Tvůrčí produkční skupinu Remízek, věnující se audiovizuální tvorbě převážně v neziskovém prostoru a v odvětví ochrany biodiverzity a sociální rovnoprávnosti. Věnuje i jiným projektům v rámci FAMU – v loňském školním roce byla členkou dramaturgického týmu festivalu FAMUFEST a moderátorkou některých bloků a v průběhu roku vypomáhala na několika studentských natáčeních na různých pozicích od asistence režie po zvukařku či skriptku.

Gerron Stewart

profil porotce
Gerron Stewart je studentem na Katedře filmových studií na FFUK v Praze. Předtím absolvoval střední školu s filmovým zaměřením. Nejvíce se zajímá o soudobou asijskou kinematografii a kulturu. Sám se však považuje spíše za filmového fanouška než vědce, neboť to podle něj pomáhá k nahlížení na filmová díla s odstupem a pochopením odlišných názorů. Mimo studium se věnuje vlastní hudební tvorbě, ve které se pokouší vytvářet nové světy a příběhy na bázi těch filmových.

Nikola Micajová

profil porotce
Nikola Micajová studuje na Katedře filmových studií na Univerzitě Karlově a vyučuje na pražské střední škole dějiny a umění filmu. Dále působí jako lektorka ve filmově-vzdělávacích institutech, jako je například Aeroškola. Kromě filmové edukace se dlouhodobě věnuje produkci, převážně filmových festivalů.

Adam Jurčík

profil porotce
Adam Jurčík je studentem druhého ročníku Katedry filmových studií na FF UK (a studentem třetího ročníku Právnické fakulty UK). Podílel se na organizaci mezinárodního studentského filmového festivalu Zlatý Voči. Aktivně se věnuje amatérské divadelní a filmové tvorbě.
Vojtěch Konečný
FAMU
Katedra režie
Farah Abou Kharroub
FAMU
International
Max Niedoba
FAMU
Katedra produkce
Adéla Kaiserová
FAMU
Katedra dokumentární tvorby
Gerron Stewart
FFUK
Katedra filmových studií
Nikola Micajová
FFUK
Katedra filmových studií
Adam Jurčík
FFUK
Katedra filmových studií
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím