Archiv
Filmy
Sledujte filmy z uplynulých ročníků kdykoli online
#Cannes
Poslední střih
#Benátky
Událost
#Berlinale
Alcarràs
#Cannes
Svatý pavouk
#Cannes
Blízko
#Cannes
Pacifiction
#Cannes
R.M.N.
#Berlinale
Takové to léto
#Cannes
Krvavé pomeranče
#Cannes
Chlapec z nebe
#Berlinale
Rimini
#Berlinale
Neuvěřitelné, ale pravdivé
#Berlinale
Předtím, nyní a poté
#Berlinale
Černé brýle
#Berlinale
Kousek nebe
#Berlinale
Diamantový plášť
#Berlinale
V prach se navrátíš
#Cannes
Rebel
#Cannes
Casablanca Beats
#Cannes
JFK návrat: Za zrcadlem
#Berlinale
Leonora addio

Porota

Naše filmová porota se skládá ze studentů a studentek z FAMU a Filmových studií (UK). Filmy uvedené na Be2Can budou soutěžit o ceny za nejlepší film, režii, scénář a herecký výkon.

Vojtěch Konečný

Úvodní slovo
Vojtěch Konečný je studentem filmové režie na pražské FAMU. Předtím vystudoval bakalářský filmový obor na University of the Arts London v Anglii, kde se specializoval na režii a scenáristiku. V roce 2018 byl v rámci programu 28 Times Cinema jedním z porotců soutěžní sekce Giornate degli Autori 75. ročníku Benátského filmového festivalu a v roce 2020 usedl ve studentské porotě 24. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Ji.hlava. V roce 2022 se svým kolegou Peterem Pochem založil v České republice i na Slovensku filmovou produkční společnost nukleon frame. V současné chvíli dokončuje svůj absolventský film Doprovázení.

Hermína Peričová

profil porotce
Hermína studuje na katedře scenáristiky a dramaturgie na FAMU. Za dobu svého studia spolupracovala na několika filmech. Taktéž byla součástí writers roomu seriálu TBH vytvořeného pro online platformu iVysíláni. Film je pro Hermínu prostředkem k posouvání hranic a imaginace. Ráda proto přetváří klasické formáty a žánry. Jejím oblíbeným žánrem je horor, speciálně upírský. Ve svém volném čase píše prózu a taktéž pracuje s jinými médii jako je fotografie, video apod.

Terézia Halamová

profil porotce
Jako studentka režie na FAMU je v úzkém kontaktu s filmem hraným i dokumentárním, cizí ji není ani komerční prostředí. V posledních letech pracovala na svém filmu Zazpívej (2020) ve spolupráci s Českou Televizí, který měl premiéru na Kaohsiung Film Festival v Tchaj-wanu a získal několik ocenění v zahraničí. Kromě asistence při natáčení celovečerních filmů a zahraničních produkcí spolupracovala také s několika zahraničními hudebníky a videoklip Move Honey (2021) získal cenu poroty na polské soutěži Papaya Young Directors a byl uveden na Berlin Music Video Awards. Její připravovaný projekt Hodina mezi psem a vlkem obdržel finanční podporu v rámci KVIFF Talents. Všechny její filmy spojuje téma osamění, dospívání a zkoumání intimity. Opakovaně ráda pracuje s neherci a zajímá ji tvárnost mezilidských vztahů.

Barbora Podškubková

profil porotce
Barbora je spoluzakladatelka přehlídky polského filmu Kocham film a kina Cinema nad Svitavou. Pracovala v ČT jako zástupkyně vedoucí produkce a podílela se na chodu mnoha filmových festivalů (Brněnská 16, LFŠ, MFF EKOFILM, Bardzo fajný, MFDF Jeden Svět). Později pracovala pro institut MIDPOINT a spolupracovala na snímku Pramen a Mrtvý jazyk (produkce Negativ). Nyní studuje produkci na FAMU (magisterské studium), kde se jako vedoucí financí podílela na FAMUFESTu, produkovala film Samota jim nevadí (rež. Chihyu Lin) a za Kino Utajeno získala ocenění za nejlepší magisterský projekt na FAMU.

Valér Futej

profil porotce
Valér Futej absolvoval Střední uměleckou školu filmovou v Košicích, po které pokračoval ve studiu na katedře střihové skladby na FAMU. Kromě střihu se věnuje i tvorbě vlastních filmů, které vynikají výrazným obrazovým konceptem a formalismem, ve kterých zkoumá "hranice stylizace" ve hraném filmu. Jeho poslední film vytvořený na FAMU (Kuchyně) byl v loňském roce jedním z podpořených projektů v Nadaci FILMTALENT ZLÍN. Jeho další autorský film - Patissérie s Josefem Trojanem v hlavní roli, je jeho dalším konceptuálním projektem, který společně s Kuchyní vytváří unikátní filmový diptych. U obou filmů je lokalita nedílnou sémantickou součástí, která buduje postavy, nastavuje žánrové principy a samotný děj filmu

Nikola Micajová

profil porotce
Nikola Micajová studuje na Katedře filmových studií na Univerzitě Karlově a vyučuje na pražské střední škole dějiny a umění filmu. Dále působí jako lektorka ve filmově-vzdělávacích institutech, jako je například Aeroškola. Kromě filmové edukace se dlouhodobě věnuje produkci, převážně filmových festivalů.

Andrés Botero

profil porotce
Andrés Botero pochází z města Cali v Kolumbii. Má titul v oblasti film a televize z La Universidad de Bogotá Jorge Tadeo Lozano. V současnosti studuje magisterský obor kamery (CINKK) na FAMU. Je známý pro svou romantickou estetiku, v níž spojuje emoce s kinematografickými prvky. Pracoval mimo jiné na čtyřech celovečerních filmech, z nichž tři režírovala Ruth Caudeli. Jejich spolupráce získala mezinárodní uznání, a film "Petit Mal" měl premiéru na Tribeca, což představovalo významný milník ve festivalové kariéře tvůrců.
Vojtěch Konečný
FAMU
Katedra režie
Hermína Peričová
FAMU
Katedra scenáristiky a dramaturgie
Terézia Halamová
FAMU
Katedra režie
Barbora Podškubková
FAMU
Katedra produkce
Valér Futej
FAMU
Katedra střihové skladby
Nikola Micajová
FFUK
Katedra filmových studií
Andrés Botero
FAMU obor kamery (CINKK)
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím