Be2Can / Filmy / Casablanca Beats
Casablanca Beats
Pustit na Edisonline
Cannes
Hlavní soutěž
2021
Bývalý rapper Anas pracuje v kulturním centru. S podporou svého nového učitele se studenti pokusí osvobodit od tíhy tradic, aby mohli žít svou vášeň a vyjádřit se prostřednictvím hiphopové kultury.
Bývalý rapper Anas získá práci v kulturním centru v dělnické čtvrti Casablanky. Povzbuzováni svým novým učitelem se jeho žáci pokusí osvobodit od tíhy určitých tradic, aby mohli žít své vášně, objevovat sami sebe a vyjádřit se prostřednictvím hip hopu, to vše ve společnosti, kde hrozí nebezpečí svobody projevu. Nabil Ayouch proniká s filmem Casablanca Beats do srdce městských kulturních center, aby dal hlas mladým lidem a vzdal hold těmto tvůrčím místům, která mu během jeho dospívání tolik dala. Anas působí v kulturním centru Sidi Moumen – prvním, které na předměstí Casablanky vytvořila režisérova nadace.

Nabil Ayouch


Nabil Ayouch se narodil v Paříži.V roce 1997 režíroval svůj první celovečerní film Mektoub, který se stal marockým kandidátem na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film, stejně tak jako později film Ali Zaoua (2000), který získal 45 mezinárodních ocenění. Jeho další celovečerní film Boží koně (2012) vznikl na základě bombových útoků v Casablance v květnu 2003 a byl uveden v sekci Un Certain Regard na filmovém festivalu v Cannes, kde získal Cenu Françoise Chalaise. Stal se oficiálním marockým kandidátem na 86. ročníku udělování Oscarů, reprezentoval Maroko na Zlatýchglóbech a získal 26 mezinárodnch ocenění. Jeho další film Much Loved byl v květnu 2015 vybrán na festivalu v Cannes do sekce Directors' Fortnight. V Maroku zakázaný film byl uveden v 20 zemích a získal 12 mezinárodních ocenění.

Režie
Nabil Ayouch
Scénář
Nabil Ayouch
Střih
Marie-Hélène Dozo, Julia Gregory, Yassir Hamani
Kamera
Amine Messadi, Virginie Surdej
Zvuk
Nassim El Mounabbih
Hudba
Fabien Kourtzer, Mike Kourtzer
Hrají
Ismail Adouab, Nouhaila Arif, Samah Baricou, Abdelilah Basbousi, Anas Basbousi
Původní název
Haut et fort
Anglický název
Casablanca Beats
Rok
2021
Země
Maroko, Francie
Jazyk
AR
Titulky
CZ
Stopáž
101 min
Žánr
Drama, Hudební, Taneční
Přístupnost
12+
Datum premiéry
15. 12. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

The Guardian
★★★★ „Má nakažlivou energii, která nás vtáhne do neustále se měnících světů svých postav.“
Více
The Wrap
„Casablanca Beats ukazuje, že síla osobního projevu může obrátit svět naruby.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím