Be2Can / Filmy / Jak mít sex
Jak mít sex
Pustit na Edisonline
Tři britské teenagerky jedou na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich života – naplno se vrhají do divokého nočního života.
Tři britské teenagerky jedou na prázdniny a doufají, že je čeká nejlepší léto jejich života – naplno se vrhají do divokého nočního života. Skvělý, neonem prozářený debut režisérky a scénáristky Molly Manning Walker o trojici britských teenagerek na divoké prázdninové jízdě plné alkoholu zaznamenal obrovský úspěch na festivalu v Cannes. Vtipný, promyšlený, ale zničující pohled na složitost ženského přátelství a sexualitu dospívajících.
Režie
Molly Manning Walker
Scénář
Molly Manning Walker
Střih
Fin Oates
Kamera
Nicolas Canniccioni
Zvuk
Steve Fanagan
Hudba
James Jacob
Hrají
Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake, Enva Lewis, Samuel Bottomley, Laura Ambler
Původní název
How to Have Sex
Anglický název
How to Have Sex
Rok
2023
Země
Velká Británie
Jazyk
EN
Titulky
CZ
Stopáž
92 min
Žánr
Drama
Přístupnost
15+
Datum premiéry
30. 11. 2023
Pustit na Edisonline

Cena poroty

Nejlepší cena za režii: Molly Manning Walker (Jak mít sex)

 

"Debutový snímek Molly Manning Walker, který se vyznačuje neotřelým a velmi plastickým vyobrazením světa a jeho postav nás očaroval svou upřímností a jasnou vizí.

 

Snímek reflektuje velmi důležité a tabuizované téma znásilnění. Ukazuje, jaké následky může nátlak společnosti. Stejně tak význam komunity, sexuální výchovy a ohleduplnosti. Oceňujeme režisérčinu práci s herci, kompaktní příběh i sugestivní obraz."

 

Hermína Peričová, porotkyně Be2Can 2023 a studentka katedry scenáristiky a dramaturgie

 

Cena za nejlepší herecký výkon: Mia McKenna-Bruce (Jak mít sex)

 

"Jako porota jsme v rámci kategorie „nejlepší herecký výkon“ zvažovali hned několik kandidátů. Vybírali jsme mezi kvalitními projekty a rádi bychom vyzdvihli skvělé herecké výkony ve filmech Saint Omer a Disco Boy.

 

Po dlouhé debatě jsme se rozhodli udělit toto ocenění herečce, jejíž výkon byl autentický, silný a působil uceleně vzhledem k dalším postavám ve filmu. Vítězkou této kategorie se stává herečka Mia McKenna-Bruce, která ztvárnila roli Tary ve filmu Jak mít sex. Její herecký výkon byl stejně výrazný, jako samotný název filmu.

 

Jako porota oceňujeme, že jsme se i bez dialogů dokázali dokázali vcítit do jejího emočního stavu, v čemž nám pomáhaly zejména detailní záběry její tváře. Oceňujeme také to, s jakou lehkostí se herečka dokázala proměnit z dívky užívající si několikadenní party do člověka řešícího tak křehké téma jako je konsent, vnitřní bolest a zmatení."

 

Barbora Podškubková, porotkyně Be2Can 2023 a studentka katedry produkce na FAMU

Trailer

Ohlasy v médiích

Time Out
★★★★ „Divoká a zábavná jízda, jejíž vážné momenty jsou stejně důležité jako nepříjemné.“
Více
RogerEbert.com
„Svěží, vášnivá a pozoruhodně sebejistá filmařská práce.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím