Be2Can / Filmy / JFK návrat: Za zrcadlem
JFK návrat: Za zrcadlem
Pustit na Edisonline
Cannes
Premiere
2021
Odtajněné spisy týkající se atentátu na prezidenta Kennedyho v mnohem širších souvislostech, jejichž cílem je osvětlit, co se v roce 1963 skutečně stalo.
Třicet let po svém filmu „JFK“ bere režisér Oliver Stone diváky na cestu po nedávno odtajněných důkazech o atentátu na prezidenta Kennedyho – nejzávažnější americké záhadné vraždě dvacátého století. Stone předkládá společně s oscarovými vypravěči Whoopi Goldbergovou a Donaldem Sutherlandem a s vynikajícím týmem lékařských a balistických expertů, historiků a svědků přesvědčivé důkazy o tom, že v případě Kennedyho se z „konspirační teorie“ stala „konspirační skutečnost“

Oliver Stone


Oliver Stone se narodil v roce 1946 v New Yorku. Mezi lety 1967 a 1968 sloužil v pěchotě americké armády ve Vietnamu a byl vyznamenán Bronzovou hvězdou za statečnost. Po návratu z Vietnamu dokončil v roce 1971 vysokoškolské studium na Filmové škole Newyorské univerzity. Než dosáhnul úspěchu ve filmovém průmyslu, pracoval jako taxikář, obchodní námořník, reklamní prodejce či asistent produkce. Je držitelem tří Oscarů, napsal a režíroval více než 20 celovečerních filmů, z nichž některé patří mezi nejvlivnější a nejikoničtější filmy posledních dekád jako například JFK, Četa nebo Takoví normální zabijáci.

Režie
Oliver Stone
Scénář
James DiEugenio
Střih
Brian Berdan, Kurt Mattila, Richard B. Molina
Kamera
Robert Richardson
Zvuk
Dean Hurley
Hudba
Jeff Beal
Hrají
John F. Kennedy, Walter Cronkite, Malcolm Kilduff, Lee Harvey Oswald, Jacqueline Kennedy
Původní název
JFK Revisited: Through the Looking Glass
Anglický název
JFK Revisited: Through the Looking Glass
Rok
2021
Země
USA
Jazyk
EN
Titulky
CZ
Stopáž
118 min
Žánr
Dokumentární, Historický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
17. 11. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

France24
„Mimořádně precizní a úžasně zajímavý snímek.“
Více
The Globe and Mail
„Místy fascinující, místy frustrující film dokazuje, že Stone, profesionální provokatér, má stále na to, aby rozvášnil publikum.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím