Be2Can / Filmy / Kousek nebe
Kousek nebe
Pustit na Edisonline
Berlinale
Hlavní soutěž
2022
V odlehlé horské vesnici je mladá láska Anny a Marca vystavena zkoušce. V důsledku mozkového nádoru Marco stále více ztrácí kontrolu nad svými impulsy. V napjatých vztazích mezi vesnickou komunitou a následky Marcovy nemoci se Anna snaží zachovat lásku, která nakonec zastíní i smrt.
Ačkoli Marco pochází z nížin, je to statný chlapík. Nyní pracuje jako pomocník u horského farmáře Aloise v odlehlé švýcarské alpské vesnici a dokonce i u stolu štamgastů v místním hostinci se lidé pomalu učí oceňovat tohoto člověka, který si objednává pouze ledový čaj. Anna je místní vesnická dívka, která má z předchozího vztahu dceru Julii. Někteří pochybují, zda tento nový vztah bude fungovat – nikoli však Marco nebo Anna. Vezmou se. Jejich láska je něžná a krásná. Sice ji nedokážou plně pochopit, ale vyjadřují ji prostými slovy. Důvěra mezi nimi roste a jejich něha přetrvává. Štěstí, které cítí při každém doteku, překonává jen teplo, které je cítit při pohlazení krávy. Ale brzy se stává, že Marco stále častěji ztrácí kontrolu nad svými impulsy... Lidstvo a příroda se ve filmu Michaela Kocha jedinečným způsobem prolínají. Jeho dílo, poháněné kongeniální normálností neprofesionálního hereckého obsazení, sleduje rytmus ročních období s klidnou přesvědčivostí, která je navzdory okolnostem prosta hysterie – i když tělo i duše jsou plné napětí.

Michael Koch


Michael Koch (1982) se narodil v Lucernu ve Švýcarsku a studoval na Akademii mediálních umění v Kolíně nad Rýnem. Jeho krátké filmy obletěly více než 100 mezinárodních festivalů. Kochův absolventský film Polar se promítal na festivalu Perspektive Deutsches Kino 2009 a získal ceny včetně Německé ceny za krátký film. Jeho celovečerní debut Marija měl premiéru v soutěži na festivalu v Locarnu a následně se promítal na festivalech v Torontu, Pusánu, Angers a Göteborgu. Kousek nebe (2022) je jeho druhým celovečerním filmem.

Režie
Michael Koch
Scénář
Michael Koch
Střih
Florian Riegel
Kamera
Armin Dierolf
Zvuk
Jean-Pierre Gerth, Tobias Koch
Hudba
Jannik Giger, Tobias Koch
Hrají
Michèle Brand, Simon Wisler, Elin Zgraggen, Daniela Barmettler, Josef Aschwanden
Původní název
Drii Winter
Anglický název
A Piece of Sky
Rok
2022
Země
Švýcarsko, Německo
Jazyk
SWISS GERMAN
Titulky
CZ
Stopáž
137 min
Žánr
Drama, Romantický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
08. 12. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Deadline
„Kousek nebe je nádherně zpracovaný a sám o sobě krásný.“
Více
Screendaily
„Drsný, působivý, místy záhadný a skvěle provedený kousek.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím