Be2Can / Filmy / Krvavé pomeranče
Krvavé pomeranče
Pustit na Edisonline
Cannes
Oficiální výběr
2021
Velice zadlužený důchodový pár se snaží vyhrát taneční soutěž. Ministr je podezřelý z daňového podvodu. Dospívající dívka se seznámí s úchylem.
Ve stejnou dobu se pár v důchodu, který je zatížen dluhy, snaží vyhrát taneční soutěž, ministr hospodářství je podezřelý z daňových úniků, dospívající dívka se setkává se sexuálním maniakem a mladý právník se pokouší vyšplhat na společenském žebříčku. Jak lze očekávat, vítězem nemusí být nutně ten, na koho jsme sázeli. Takový výbušný koktejl postav rozehrává Jean-Christophe Meurisse ve svém druhém celovečerním filmu. Snímek Krvavé pomeranče, uvedený v rámci půlnočního promítání na festivalu v Cannes, staví mosty mezi dušemi žijícími v rozjitřené společnosti.

Jean-Christophe Meurisse


Po studiu herectví založil Jean-Christophe Meurisse v roce 2005 soubor Chiens de Navarre. Jeho divadelní inscenace si všimli a mezinárodně ji ocenili kritici i diváci. V roce 2015 natočil svůj první celovečerní film Apnée, který měl premiéru na Týdni kritiky v Cannes v roce 2016. Film získal Cenu poroty za nejlepší režii na Mezinárodním festivalu kultovních filmů v Trouville-sur-mer v roce 2016 a v lednu 2016 byl nominovaný v kategorii Nejlepší první film na francouzskou cenu Lumière. Jean-Christophe byl v letech 2016 až 2018 s klubem AS Pontivy regionálním mistrem v curlingu.

Scénář
Yohann Gloaguen, Jean-Christophe Meurisse, Amélie Philippe
Střih
Flora Volpelière
Kamera
Javier Ruiz Gomez
Zvuk
Lucas Héberlé
Hudba
Thibault Deboaisne
Hrají
Alexandre Steiger, Christophe Paou, Lilith Grasmug, Olivier Saladin, Lorella Cravotta, Fred Blin
Původní název
Oranges sanguines
Anglický název
Bloody Oranges
Rok
2021
Země
Francie
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
102 min
Žánr
Drama, Komedie, Krimi
Přístupnost
18+
Datum premiéry
16. 3. 2023
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Variety
„Málokterý film vymění ve své polovině žánr a ještě méně jich to udělá úspěšně. Krvavým pomerančům se daří obojí.“
Více
Cineuropa
„Jean-Christophe Meurisse natočil ideální film pro půlnoční projekci, který je plný komedie a šokujícího obsahu.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím