Aleš Stuchlý zve na film Neuvěřitelné, ale pravdivé
Be2Can / Filmy / Neuvěřitelné, ale pravdivé
Neuvěřitelné, ale pravdivé
Pustit na Edisonline
Berlinale
Special Gala
2022
Alain a Marie se přestěhovali do vysněného domu na předměstí. Realitní makléř je ale varoval: to, co je ve sklepě, jim může navždy změnit život. Quentin Dupieux, jeden z nejexcentričtějších filmových tvůrců, má zdánlivě nevyčerpatelný zdroj bizarních nápadů, na nichž staví s komickou brilantností sobě vlastní.
Alain a Marie jsou na prohlídce domu na klidném předměstí. Realitní makléř je varuje, že to, co se skrývá ve sklepě, jim obrátí život naruby. Manželé se ohromeni a nadšeni tím, co objeví, rozhodnou nemovitost koupit. Když k nim na večeři přijde Alainův drzý šéf a jeho přítelkyně, pokušení podělit se o neuvěřitelnou (ale pravdivou!) informaci je silné. Marie je však odhodlána udržet ji v tajnosti. Začne být sklepem posedlá a nemůže si pomoci, aby se tam nevydala... Quentin Dupieux, jeden z nejexcentričtějších filmových tvůrců, má zdánlivě nevyčerpatelný zdroj bizarních nápadů, na nichž s komickou genialitou staví. Svým hercům opět velkoryse poskytl příležitost zahrát si nezapomenutelně bizarní postavy. Populární francouzští herci Alain Chabat a Léa Druckerová svými mladistvými výkony přispívají k satirickému diskurzu o lidské posedlosti a propůjčují odpovídající rysy dvojici čelící neobvyklé výzvě. Anaïs Demoustierová ztvárnila promiskuitní mladou ženu s tou správnou dávkou inteligentní lehkosti. A co jiného říci o neokoukaném výkonu Benoîta Magimela, než že je to jednoznačně herec na vrcholu kariéry, který je schopen všeho.

Quentin Dupieux


Quentin Dupieux (1974) se narodil v Paříži, v osmnácti letech objevil filmovou tvorbu a koupil si první syntetizátor. Jako Mr. Oizo vydal klasickou skladbu Flat Beat a alba jako Analog Worms Attac, Moustache (Half a Scissor) a Lambs Anger. V roce 2007 režíroval, natočil, sestříhal a složil hudbu ku ke svému celovečernímu debutu Steak. Následoval absurdní horo Guma (2010) a poté komedie Wrong (2012). Mezi jeho další režisérské počiny patří filmy Fízlové, hajzlové (2012), Realita (2014), Pozor na oči (2018) s Benoîtem Poelvoordem a Grégoirem Ludigem v hlavních rolích, Jelenice (2019) s Jeanem Dujardinem a Adèle Haenel či Moucha v kufru (2020) s Grégoirem Ludigem a Davidem Marsaisem.

 

Sledujte film Quentina Dupieuxe Moucha v kufru na Edisonline.

Scénář
Quentin Dupieux
Střih
Quentin Dupieux
Kamera
Quentin Dupieux
Zvuk
Julien Perrin
Hudba
Jon Santo
Hrají
Alain Chabat, Léa Drucker, Benoît Magimel, Anais Demoustier
Původní název
Incroyable mais vrai
Anglický název
Incredible But True
Rok
2022
Země
Francie, Belgie
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
74 min
Žánr
Drama, Fantasy, Komedie
Přístupnost
15+
Datum premiéry
08. 12. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

The Film Stage
„Hravá a přesvědčivá variace na věčný sci-fi příběh.“
Více
Screen Daily
„Klasický Dupieux...“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím