Be2Can / Filmy / Pacifiction
Pacifiction
Pustit na Edisonline
Cannes
Hlavní soutěž
2022
Na ostrově ve Francouzské Polynésii žije Vysoký komisař, muž s bouřlivou náturou a zkušený diplomat, mezi nejvyššími patry politiky a nejnižší sociální vrstvou svých spoluobčanů. Objevují se zvěsti: byla spatřena ponorka, jejíž strašidelná přítomnost by mohla předznamenávat návrat francouzských jaderných testů.
Albert Serra, režisér avantgardního snímku Liberté (Zvláštní cena poroty v Cannes Un Certain Regard, 2019), se od své vize umírajícího krále Slunce ve filmu Smrt Ludvíka XIV. (Zvláštní uvedení v Cannes, 2016) až po novou exotickou zápletku zasazenou do prostředí jaderné hrozby vzpírá všem konvencím konformity. Ve filmu Pacifiction, uvedeném v canneské soutěži, v lahodném tropickém příběhu prohřátém tahitským sluncem si Benoît Magimel oblékl kostým velvyslance po boku Sergiho Lópeze v roli zapšklého majitele nočního klubu.

Albert Serra


Katalánský umělec a režisér Albert Serra (1975) se narodil v Banyoles, studoval filozofii a literaturu, psal divadelní hry a produkoval rozličná videa. Mezinárodní uznání získal celovečerním filmem Honor of the Knights, volnou adaptací Dona Quijota, kde hrají neprofesionální herci z jeho vesnice. Film byl uveden v sekci Directors’ Fortnight na festivalu v Cannes v roce 2006. V roce 2013 získal v Locarnu Zlatého leoparda za drama Historka o mojí smrti, inspirovaný memoáry Casanovy. Film Smrt Ludvíka XIV. s Jean-Pierrem Léaudem v hlavní roli Krále Slunce byl uvedený v oficiální selekci filmového festivalu v Cannes v roce 2016. Drama Svoboda z roku 2018 s Helmutem Begerem, Marcem Susinim a Baptistem Pinteauxem v hlavních rolích je filmovým zpracováním jeho stejnojmenné divadelní hry z berlínské Volksbühne. V sekcii Un Certain Regard v Cannes v roce 2019 získal film Zvláštní cenu poroty. Serra se vrátil do Cannes v roce 2022 v oficiálním soutěžním výběru s filmem Pacifiction.

Režie
Albert Serra
Scénář
Albert Serra
Střih
Artur Tort, Ariadna Ribas, Albert Serra
Kamera
Artur Tort
Zvuk
Jordi Ribas, Bruno Tarrière
Hudba
Joe Robinson, Marc Verdaguer
Hrají
Benoît Magimel, Sergi López, Montse Triola, Lluís Serrat, Marc Susini
Původní název
Tourment sur les îles
Anglický název
Pacifiction
Rok
2022
Země
Francie, Španělsko, Německo, Portugalsko
Jazyk
FR, EN
Titulky
CZ
Stopáž
165 min
Žánr
Drama, Thriller
Přístupnost
15+
Datum premiéry
09. 3. 2023
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Little White Lies
„Albert Serra se vrací s apokalyptickou ságou odehrávající se na Tahiti v jednom ze svých dosud nejúspěšnějších a nejvyzrálejších filmů.“
Více
The Guardian
„Mohu jen říct, že mě film a jeho nenápadná evokace čirého zla uchvátil.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím