Be2Can / Filmy / Poslední střih
Poslední střih
Pustit na Edisonline
Cannes
Oficiální výběr
2022
Malému filmovému štábu, který natáčí nízkorozpočtový zombie film, se začne vše hroutit, když na něj zaútočí skutečné zombie.
V opuštěné budově se rozpadá natáčení nízkorozpočtového zombie hororu. Protivný režisér svým nepříjemným chováním tlačí herce a štáb na pokraj sil, když odhalí svůj plán, jak vnést do projektu energii a vzrušení: oživit skutečnou, prastarou zombie kletbu. Ve zběsilém jednorázovém záběru, kde létají části těl a tekutiny, bojují herci s nemrtvými a se svým režisérem o život, až film dospěje k šokujícímu závěru a začnou běžet titulky... je to ale celý příběh? Oscarový scenárista a režisér Michel Hazanavicius předkládá jeden z nejinovativnějších, nejradostnějších a nejzábavnějších milostných dopisů filmu a filmařině, jaký kdy uvidíte. Adaptace kultovního japonského kasovního trháku One Cut of The Dead od Chinichiro Uedy.

Michel Hazanavicius


Oscarem® oceněný režisér, scénárista a producent Michel Hazanavicius je známý zejména díky černobílému komediálnímu dramatu Umělec z roku 2011, která v roce 2012 získalo pět Oscarů včetně Oscara za nejlepší film a režii. Mezi Hazanaviciusovy předešlé režisérské počiny patří i Zapomenutý princ s Omarem Syem a Bérénice Bejo v hlavních rolích, Obávaný s Louisem Garrelem, Stacy Martin a Bérénice Bejo, Hledání taktéž s Bérénice Bejo a Annette Bening v hlavních rolích a stejně tak francouzský špionážní parodický kasovní trhák Agent 117 a jeho pokračování OSS 117: Ztracen v Riu. Mezi jeho nejnovější projekty patří film Poslední střih, který zahájil filmový festival v Cannes v roce 2022 a drama z období druhé světové války La plus précieuse des marchandises, adaptované podle původního románu Jeana-Claudea Grumberga.

 

Sledujte filmy Michela Hazanaviciuse Obávaný a Hledání na Edisonline.

Scénář
Michel Hazanavicius
Střih
Mickael Dumontier
Kamera
Jonathan Ricquebourg
Zvuk
Selim Azzazi, Ken Yasumoto, Jean Minondo
Hudba
Alexandre Desplat
Hrají
Romain Duris, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois, Finnegan Oldfield, Sébastien Chassagne
Původní název
Z (comme Z)
Anglický název
Final Cut
Rok
2022
Země
Francie, Velká Británie, Japonsko
Jazyk
FR, JP
Titulky
CZ
Stopáž
110 min
Žánr
Horor, Komedie
Přístupnost
15+
Datum premiéry
27. 10. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Le Parisien
★★★★★ „Výjimečné vyznání lásky k filmu“
Více
The Times
★★★★ „Důmyslný, vtipný a překvapivě dojemný.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím