Be2Can / Filmy / Rimini
Rimini
Pustit na Edisonline
Berlinale
Hlavní soutěž
2022
Film Ulricha Seidla sleduje postavu Richieho Brava. Smrt jeho matky jej přivádí zpět z jeho adoptivního domova v Itálii do jeho pokoje v rodném Rakousku, kde Charlton Heston stále napíná bicepsy a Vinnetou je ještě naživu.
Smrt matky přivádí Richieho Brava z adoptivního domova v Itálii zpět do jeho pokoje v rodném Dolním Rakousku. S kořalkou v ruce a sametovými melodiemi Wurlitzeru ve vzduchu se ve sklepě se svým „piccolo fratello“ loučí s rodičovským domem. Jeho otec je v domově důchodců. Popová hvězda Richie vydělává peníze v Rimini. Tvrdí, že je stále „con molto amore“ – a je to právě trocha té sexuální vášně, kterou potřebuje, aby se oblékl do svého korzetu a „jacketto“, což se rýmuje s „perfetto“, a pak se zápalem zpíval tklivé německé písničky ve strohých hotelových foyer. Tento rakouský gigolo oplývá smyslným šarmem a razí si cestu do myslí, těl a peněženek žen určitého věku. Seidlovo nové opus magnum je hluboce romantické až smutné. Bez ohledu na to, jak špinavý a perverzní je tento film na povrchu, zachycuje životní patos jako málokterý jiný. V Rimini, kde se naposledy na plátně objevil Hans-Michael Rehberg, září Michael Thomas v roli syna, otce i muže. Seidl je známý svými neuvěřitelnými tituly jako Import/Export, Safari nebo trilogie Ráj.

Ulrich Seidl


Režisér a producent Ulrich Seidl (1952), rodák z Vídně, začal svoji kariéru oceňovanými dokumentárními filmy jako Dobré zprávy (1990), Zvířecí láska (1995) a či Modelky (1998). Jeho první hraný film Psí dny vyhrál v roce 2001 Zvláštní cenu poroty na filmovém festivalu v Benátkách. Do soutěže v Cannes byl v roce 2007 pozván Import/Export, jeho první film produkovaný vlastní filmovou společností. Tři Seidlovy filmy z úspěšné a mnohokrát oceněné trilogie Ráj (2012) měli premiéru v soutěžích nejvýznamnějších filmových festivalů v Cannes, Benátkách a Berlíne. Následovaly filmy Ve sklepě (2014) a Safari (2016).

 

Sledujte filmy Ulricha Seidla Ve sklepě, Safari a Ježíši, Ty víš na Edisonline.

Režie
Ulrich Seidl
Scénář
Veronika Franz, Ulrich Seidl
Střih
Monika Willi
Kamera
Wolfgang Thaler
Zvuk
Matz Müller
Hudba
Fritz Ostermayer, Herwig Zamernik
Hrají
Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini, Georg Friedrich, Natalya Baranova
Původní název
Rimini
Anglický název
Rimini
Rok
2022
Země
Německo, Rakousko, Francie
Jazyk
DE, IT
Titulky
CZ
Stopáž
116 min
Žánr
Drama, Komedie
Přístupnost
18+
Datum premiéry
03. 11. 2022
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Variety
„Mrazivé podobenství o tom, jak hříchy otce přešly v podobě trestů na syna, a o morálním vesmíru, který se ohýbá k té nejchladnější spravedlnosti.“
Více
The Guardian
„Pro každého jsou zde nějaká muka, i pro publikum. Je v tom jakási oslnivost.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím