Be2Can / Filmy / Takové to léto
Takové to léto
Pustit na Edisonline
Berlinale
Hlavní soutěž
2022
Tři ženy se rozhodly trávit prázdniny ve venkovském domě, který slouží k terapeutickým účelům. Aby zde prozkoumaly své sexuální problémy, tráví dny a noci snahou zkrotit své vnitřní démony.
Tři hypersexuální ženy tráví 26 dní v klidném domě u jezera. Jsou to: Léonie (vážná), Eugénie (impulzivní) a Gaëlle alias Geisha (flirtující). Všechny tři jsou zde dobrovolně. Dohlíží na ně sociální pracovník a nepříliš důvěrná terapeutka. Motto domu zní „hypersexualita není nemoc“. Cílem tohoto experimentu není léčit, ale spíše umožnit upřímné zkoumání různých zkušeností, forem a extrémů touhy. Vše se odehrává v polonahé i plně oblečené poloze, slovně i fyzicky, v představách i v realitě. Skutečnost, že pracovníci projektu jsou, byť ne zasaženi, tak alespoň trochu dojati, není nijak překvapivá a odpovídá pocitům diváků. Na rozdíl od jiných zastánců současné kinematografie se Denisovi Côtému po hitech jako Antologie města duchů nebo Curling daří vytvářet dynamické filmové prostory (kulisy, prostředí, konstelace), v nichž lze prožitky (psychické, fyzické, intelektuální) vnímat jako hru a právě proto je využít ke sledování reality.

Denis Côté


Denis Côté (1973) se narodil v kanadském New Brunswicku, po zakončení studia filmu začal natáčet krátké filmy. Působil jako filmový kritik, během toho období dokončil rovněž svůj první celovečerní film Drifting States (2005), se kterým získal Zlatého leoparda na filmovém festivalu v Locarnu. O pět let později zde byl oceněn i za režii filmu Curling. S filmem Carcasses, uvedeným v sekci Directors’ Fortnight v Cannes v roce 2009, stejně jako s dramaty Vic+Flo viděly medvěda a Sociální hygiena, oceněnými na Berlinale v letech 2013 a 2021, se Denis Côté řadí k nejvýraznějším filmařům současné quebecké kinematografie. Věnuje se tématům samoty, intimních úzkostí a odcizení, zkoumá je prostřednictvím hraných i dokumentárních filmů a neustále tak posouvá hranice své formální práce.

 

Sledujte film Denise Côtého Antologie města duchů na Edisonline.

Režie
Denis Côté
Scénář
Denis Côté
Střih
Dounia Sichov
Kamera
François Messier-Rheault
Zvuk
Yann Cleary
Hrají
Larissa Corriveau, Laure Giappiconi, Samir Guesmi, Aude Mathieu, Hinde Rabbaj, Anne Ratte-Polle
Původní název
Un été comme ça
Anglický název
That Kind of Summer
Rok
2022
Země
Kanada
Jazyk
FR
Titulky
CZ
Stopáž
137 min
Žánr
Drama, Erotický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
22. 6. 2023
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Slant Magazine
„Něžný portrét o solidaritě… a závislosti na sexu.“
Více
The Guardian
„Film je navzdory očekávání dost působivý.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím