Be2Can / Filmy / V prach se navrátíš
V prach se navrátíš
Pustit na Edisonline
Berlinale
Hlavní soutěž
2022
Pokorný, nenáročný Ma a plachá Kuej-jing byli svými rodinami zavrženi a donuceni k dohodnutému sňatku. Aby přežili, musí se spojit a vytvořit domov.
Ma a Kuej-jing vedou podobně osamocený a složitý život. Ma je zdrženlivý farmář, poslední z rodiny, který zůstal svobodný; Kuej-jing je invalidní a neplodná a dávno překročila věk, který je na čínském venkově považován za věk na vdávání. Zdá se, že jejich domluvený sňatek, který má spojit dva lidi zvyklé na izolaci a ponížení, je nutí do vztahu, který jim oběma život ještě zhorší. Místo toho se však chopí příležitosti povznést se nad sebe sama a objevit svůj společný osud. Naučí se, jak se stát blízkými společníky, jak spolu mluvit, jak se o sebe vzájemně starat a dokonce jak se usmívat. To vše navzdory tvrdé práci, kterou od nich vyžaduje jejich archetypální pouto se zemí, a zkouškám, které je na jejich společné cestě čekají. Na pozadí témat, jako je vykořisťování zemědělských dělníků, nucená urbanizace, vykořenění tradic a chudoba, upřednostňuje Li Ruijun, který se vrací do svého rodiště Gaotai v severní provincii Gansu, pohled hlavních postav na svět s jeho přirozenou naivitou a křehkostí prostřednictvím projevu důvěry a lásky, který filmu dodává jemnou něhu a hlubokou lidskost.

Li Ruijun


Ruijun Li (1983) se narodil v čínské provincii Kan-su a ve čtrnácti letech začal studovat malbu a hudbu. V roce 2003 absolvoval Institut managementu čínského národního ministerstva pro rozhlas, film a televizi. Jeho filmy se dostali do výběru na festivaly v Benátkách, Cannes a Tokiu. Film River Road byl promítan v sekci Generation na Berlinale v roce 2015.

Režie
Li Ruijun
Scénář
Li Ruijun
Střih
Li Ruijun
Kamera
Weihua Wang
Zvuk
Changrui Wang
Hudba
Peyman Yazdanian
Hrají
Renlin Wu, Hai-Qing
Původní název
Yin ru chen yan
Anglický název
Return to dust
Rok
2022
Země
Čína
Jazyk
MANDARIN
Titulky
CZ
Stopáž
133 min
Žánr
Drama, Poetický
Přístupnost
15+
Datum premiéry
06. 10. 2021
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

Hollywood Reporter
„Neuspěchaný, ale hypnotický portrét dvou vyvrhelů, jež svedl osud dohromady, aby se snažili přežít všechna roční období.
Více
Variety
„V prach se navrátíš‘ je poutavé, krásně zpracované drama, které si – možná až příliš – zakládá na jednoduchosti.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím