Be2Can / Filmy / Hvězdy v poledne
Hvězdy v poledne
Pustit na Edisonline
Cannes
Velká cena poroty
2022
Mladá americká novinářka je nucena zůstat v současné Nikaragui, kde se zamiluje do záhadného Angličana, který se zdá být její největší šancí na to, jak se dostat pryč. Brzy si však uvědomí, že může být ještě ve větším nebezpečí než ona. Film je adaptací románu Denise Johnsona.
Nevázaná mladá americká novinářka a anglický obchodník s vazbami na ropný průmysl se náhodou setkávají v současné Nikaragui při plnění svých záhadných úkolů. Oba se do sebe vášnivě zamilují, přestože toho o své skutečné profesní identitě vědí jen málo. Zoufale se snaží utéct ze země, odkud je tamější mocné síly nechtějí nechat odejít. Snímek Hvězdy v poledne, natočený podle románu Denise Johnsona z roku 1986, je novou polohou režisérky Claire Denisové – jde o thriller ze současnosti plný politických intrik a jemné erotiky. Tato kombinace skvěle sedí oběma hereckým protagonistům, zejména vycházející hvězdě Margaret Qualleyové, která na plátně předvádí elektrizující výkon plný spontaneity a živelné vášně. Claire Denisová si pro tento film o teroru a deziluzi z lásky vybrala mezinárodní obsazení – do role Trish obsadila americkou herečku Margaret Qualleyovou (Once Upon a Time… in Hollywood, 2019), do role Daniela britského herce Joea Alwyna (The Favourite, 2018), do role agentů CIA Bennyho Safdieho (Licorice Pizza, 2021) a panamského herce Nicka Romana, který byl pro režisérku velkým objevem. Claire Denisová po natočení filmu Čokoláda pro svou tvorbu neustále objevuje nové lokace. Po natáčení v Africe a v Evropě si tentokrát vybrala Panamu, aby obešla nikaragujskou vládu, v jejímž čele je od roku 2007 bývalý sandanistický revolucionář Daniel Ortega.
Scénář
Claire Denis, Andrew Litvack, Léa Mysius
Střih
Guy Lecorne
Kamera
Eric Gautier
Zvuk
Jean-Paul Mugel, Simon Poupard
Hudba
Tindersticks
Hrají
Joe Alwyn, Margaret Qualley, John C. Reilly, Benny Safdie, Danny Ramirez
Původní název
The Stars at Noon
Anglický název
The Stars at Noon
Rok
2022
Země
USA, Francie
Jazyk
EN, ESP, FR
Titulky
CZ
Stopáž
137 min
Žánr
Drama, Romantický, Thriller
Přístupnost
15+
Datum premiéry
31. 8. 2023
CZ Distributor
Film Europe
Pustit na Edisonline

Trailer

Ohlasy v médiích

The Telegraph
★★★★ „Zneklidňující rozkoš, která vás zcela pohltí.“
Více
The Wrap
„Mistrovské dílo.“
Více
Sbíráme cookies, abychom lépe nastavili služby webu. Souhlasem nám umožníte získat anonymizovaná statistická data. Více najdete zde. Děkujeme!
Ne
Souhlasím